Для друку поліграфічних мінібуків і фотомінібуків використовується принципово різне устаткування, технологія відтворення зображення і папір, що від початку слід враховувати при замовленні.
ФОТОмінібук – мінібук, який друкується способом хімічного (мокрого) друку на спеціальному фотопапері зі світлочутливою емульсією і не використовується ні грама фарби. Саме завдяки цьому при друці у професійній лабораторії виходить якісна фотографія з широким колірним охопленням і плавними тоновими переходами. За якістю зображення хімічний метод до сих пір вважається еталонним. Кожна сторінка фотомінібука зібрана на спеціальному пластику; як результат – сторінки цупкі, а сам мінібук має більшу товщину. На відміну від поліграфічного мінібука, фотомінібук друкується розворотами, тобто ви можете помістити фото на цілий розворот без розриву посередині.
Поліграфічний мінібук – це мінібук, який друкують на поліграфічному обладнанні - такий друк називається «повноколірним» (тріадним), у колірній моделі CMYK. Фарби наносяться на папір і не змішуються, утворюючи зображення точками (растром) одна поруч з іншою. В поліграфії можлива невелика зернистість, якщо зображення не ідеальної якості. Двосторонній друк поліграфічного альбому відбувається на крейдованому папері щільністю 200 г/м2, які потім збираються в блок і надійно прошиваються. На відміну від фотомінібука, в поліграфічному листи йдуть в основу корінця і це обов'язково варто враховувати при підготовці макета, оскільки такий тип збірки не дозволяє розмістити фото на весь розворот через розрив між сторінками. Якщо не вдаватися в технічні деталі, простіше кажучи, – поліграфічний мінібук друкується на папері на зразок журнального, фотомінібук натомість – на фотопапері, як фотокартка, що її ми звикли отримувати з фотолабораторії. Якість друку суттєво відрізняється, за рахунок різних технологій друку, устаткування та різного типу паперу. Найкраща якість друку звісно буде у ФОТОмінібуці.